Novinky

RICCIONE

po prvé, s účasti Renáty Benčové, na prvním startu světové série závodu CHALLENGE 2022 v Itálii. Závod se jel na tratích – 1,9km plavání, 85km kolo a 21km běh. Na startovné čáru se postavilo celkem 125 žen ve všech kategoriích. Docílený výsledek Renáty je velmi úspěšný, když si doběhla pro 34 místo celkově a ve své kategorii Ž45-50 čtvrté místo.

Renáta Benčová – 4. místo s časem 5:08:06 /plavání-0:36:27, kolo-2:38:20, běh-1:48:30/

S docíleným výsledkem je Renáta spokojená, protože je to skvělý výsledek do nastávající sezóny.

Hodnocení je následující:

Plavání: shodná trať jako minulý rok, opět s dlouhým přeběhem po pláži a po městské komunikaci až do depa. V čase 0:36:27 a ve zlepšení o 4 minuty oproti min. roku jsem bez úhon vběhla do depa.

Kolo: trať závodu byla na poslední chvíli přesunuta na nevyhovující trať, která byla rozbitá a nevhodná. 18 obrátek o 180 stupňů, kruhové objezdy, průjezd v každém okruhu až do centra města přes retardéry a kostky a další záludnosti cyklistiky. Nebezpečná místa měl pořadatel 100% pokrytá dobrovolníky a policií, ale co naplat, trať na osobní rekord to nebyla. K tomu naprosto nedodržená prostupnost trati, kde na okruhu 28 km jsme se třikrát otočili všichni včetně štafet, Navíc ženy startovaly za elitními závodníky, tedy jsem neměla s kým v rámci pravidel jet, jen mě k tomu předjížděli dravci z řad mužů, kteří startovali k jejich nevelké radosti až za všechny AG žen. No cirkus. Dokončila jsem cyklistickou část v čase 2:38:20. Těžko srovnávat čas s minulým rokem.

Běh: 4 okruhy městem, po stezce kolem pláže a zpět polovinou silnice centrem města. Opět naprosto nevyhovující pro počet cca 1200 závodníků, kdy přibližně v polovině běhu tam byli všichni rychlí borci a zároveň už se dostavili i ti z nejpomalejších závodníků. 1 občerstvovací stanice na celý okruh je velmi málo. Navíc délka byla tak chytit 1 kelímek a rychle utéct, v takto teplém počasí až nerozumné nedoplnit alespoň 1 stanici navíc i kdyby jen s vodou. Nebyla Cola, nebyl Redbull, běželo se na vodu a na iont. Co dodat. Doběhla jsem v čase 1:48:30 a tím jsem si o 2 minuty vylepšila svůj osobní rekord na1/2 maratonu v triatlonu po 90 km na kole. Vlastně jen po 85 km zde, ale snad to lze brát jako osobák…

Fotky:Tomáš Petr