Novinky

CHALLENGE RICCIONE

09. 05. 2021- první start Renáty Benčové v triatlonu na trati 1,9/90/21,2 km v letovisku jedním z nejznámějších ve střední části Itálie Riccione. Na startovní čáru se postavilo celkem 60 žen všech kategorií. Po boku Renáty Benčové, startovala i Simona Křivánková.

Renáta Benčová ve své kategorii AG doběhla na 5. místě, celkově na 43 místě v čase 6:00:15, plavání-00:40:24, kolo- 03:11:39, běh-01:59:31

Renátě docílený výsledek moc nechutnal, ale byl to první závod a to ještě v Itálii.

Hodnocení:

Moře si se mnou pohrávalo a silné vlny nedovolily držet rovnou trajektorii, chvílemi mě to házelo zpátky proti směru plavání, úplně vyčerpaná po 40 minutách živa a zdráva na souši na přechodu do T1-kolo. Téměř kilometr přeběh do depa, které kvůli Covid opatřením bylo mimo areál závodu, nejen že se běžela celá pláž z moře, ale ještě přes Riccione na jakousi obrovskou louku, kde každý měl na kolo vyčleněné 4 metry. Při počtu startujících přes 1000 závodníků si dovedete depo představit. Zaběhali jsme si dost už před cyklistikou.

Kolo - se rozjíždělo po pobřeží a prvních 10 km to letělo jako raketa. Ale neradovala jsem se dlouho. Následoval přejezd retardéru, který se rozhodl rozmetat moji stíhací jízdu. Katapultoval moje veškeré bidony a výživu kamsi do pangetu a za mnou vlak Italů řičel něco ve smyslu “nešvrdlej se tady a jeď”! Po 35 km jízdy jen na pochytané mouchy a motýle jsem už za vydatné bolesti hlavy a celkového vyčerpání dojela k vodě a sluncem předpečeným gelům. Občerstvovaly kvůli Covid opatřením byly self-service. Zaparkovala jsem kolo a něco málo minut jsem se intenzivně věnovala křečkování zásob. Už jsem ale nulovou výživu nedohnala.

Běh- druhé depo bez paniky, výběh na rozpálené ulice Riccione a 21 km asfaltu před sebou. Tam už je to klasika, všechny to bolí a běží se především hlavou, prý tedy, mě bolely, především nohy Dokončila jsem.