O nás

O značce Bontrager

Kdo je Keith Bontrager?

 

Již v 80. letech si Keith Bontrager ve své garáži začal budovat reputaci ruční výrobou vysoce kvalitních rámů a komponentů. Keithovo heslo bylo prosté: nejdříve pevnost, pak nízká hmotnost. Dnes Bontrager nabízí široké spektrum silničních i horských komponentů, pečlivě testovaných tak, aby vyhověly Keithovým přísným požadavkům pro životnost a odolnost vůči poškození. Design všech výrobků následuje Keithovu filosofii - žádný nesmysl, žádný módní výstřelek nebo reklamní trik, výkon a použitelnost.

 

Stručná historie značky Bontrager

 

Keith Bontrager – inženýr, designer, fyzik, mechanik, jezdec a kutil od přírody se objevil na scéně rodícího se mountainbikingu koncem 70. let s vědeckým přístupem k designu rámů a vlastnostem materiálů. V 80. letech strávil mnoho času u odpadních kontejnerů s cyklistickým šrotem a zničenými součástkami. Analyzoval příčiny jejich selhání a pak se pustil do práce na vylepšeném, odolnějším designu. Keithovy součásti jsou napřed odolné, až pak lehké, jak to jen lze a ne vždy levné. Komponenty nepodléhají módním trendům a jsou vždy výsledkem tvrdého vědeckého výzkumu. Je to nekompromisní přístup, který je založený na porozumění náročných zákazníků, kteří si zakládají na kvalitě víc než na samotné ceně.

 

Značka Bontrager prošla velikým vývojem od doby, kdy Keith pracoval ve své garáži přetékající rozbitými díly. Dnes nabízí Bontrager více součástí ve více kategoriích, než kdy dříve. A Keith sám tráví mnohem méně času u kontejnerů s odpadem a mnohem více praktickým testováním svých produktů v náročných ultramaratonech. Se všemi těmi změnami, jedno zůstává stále stejné: značka s velkým B zůstává vaší zárukou, že každý komponent nezávisle na hmotnosti a ceně je navržen a otestován tak, aby splnil Keithovy přísné požadavky na odolnost a životnost.

 

 

Bontrager v letech:

 

1954 - Narodil se Keith Bontrager, později zvaný též "Profesor" kvůli svému vědeckému a analytickému přístupu k designu.
1956 - Dvanáctiletý Keith Bontrager začíná své dvoukolé dobrodružství stavbou kola poháněného motorem ze sekačky na trávu.
1969 - Keith Bontrager začíná jezdit motokros, vydělává si opravováním motocyklů. Pozdějí staví a ladí vlastní motocykly, na kterých závodí.
1979 - Po třech otřesech mozku, dvou zlomeninách klíční kosti, dvou vykloubených ramenech a zranění páteře se Keithova pozornost směřuje od motocyklů k jízdním kolům. Keith je nespokojený s výběrem a cenami a tak si pro sebe navrhne a postavá svůj první silniční rám.
1980 - Upoután místní moutainbikovou scénou, Keith vylepšuje poměrně primitivní rámy, které jsou v nabídce a staví svůj druhý rám – své první horské kolo.
1984 - Cyklisté v okolí se dovídají o Keithovi a on začíná stavět v garáži svého příbuzného na zakázku kola všeho druhu. Se zkušenostmi s laděním vysoce výkonných motocyklů, Keithův smysl pro hledání lepších řešení jej dovede k výrobě svých vlastních součástek. Z kontejneru u firmy Specialized zachrání silniční ráfky se 40 otvory, zkrátí je a překroutí na průměr 26" se 32 otvory. Výsledkem horský ráfek o mnoho lehčí, než jakýkoli jiný dostupný na trhu.
1986 - Keith navrhuje, vytváří prototypy, nechává si patentovat své nápady včetně dodnes používané korunky vidlic.
1987 - Na sportovním veletrhu, Keith Bontrager a motocyklový mechanik Paul Turner odhalují futuristické kolo s předním i zadním tlumičem. O rok později Paul Turner zakládá firmu RockShox a představuje model RS1 – odpruženou vidlici využívající Keithovy patentované korunky.
1992 - Firma Bontrager Cycles vyrostla z koníčku jednoho člověka do plnohodnotného podnikání – Keith otevírá firmu na výrobu rámů na zakázku ve městě Santa Cruz v Kalifornii.
1993 - Začínaje s představci, Bontrager vyvíjí řadu lehkých a odolných komponentů – řidítka, rohy, sedlovky a sedla.
1994 - Keithova práce v oblasti designu a inženýrství kol se dočkala uznání a Keith vstupuje do mountainbikové síně slávy.
1995 - Keith prodává Bontrager Cycles koncernu Trek a osvobozuje se tak od stresů a starostí s vedením a financemi, což mu umožňuje se plně soustředit na to, co dělá nejlépe – navrhovat a testovat komponenty kol.
1997 - Po letech výzkumu a vývoje představuje Bontrager svůj první horský plášť - Bontrager Jones.
1999 - Na lehké a pevné ráfky navazuje Bontrager zapletenými horskými zapletenými sety kol Race a Race Lite, které využívají nábojů, špic a ráfků navržených pro funkci kola jako jednotného systému.
2002 - Bontrager Wheelworks & Components představuje celou řadu silničních zapletených kol s unikátním párováním špic, který se vyznačují špičkovou aerodynamikou, životností a boční tuhostí.
2003 - Lance Armstrong a jeho kolegové z týmu USPS nasazují kola Bontrager na Tour de France, kde vítězí a dokazují tak špičkovou kvalitu Bontragerových kol. I v dalších letech Lance Armstronga a po něm Alberta Contadora dovážejí kola Bontrager vítězně do cíle v Paříži.
2004 - Bontrager představuje bezdušový systém plášťů a kol, který se ukazuje jako revoluční ve své odolnosti proti defektům.
2005 - Firma Bontrager Wheelworks & Components předsavuje novou řadu vysoce odolných komponentů pro freeride s názvem Earl.
2005 - Ze spolupráce z atlety jako Lance Armstrong a Tim DeBoom se rodí série vysoce aerodynamických dílců pro časovkáře a triatlonisty. Také je představena série FIT komponentů zaměřená na dámské anatomické potřeby a zvyšující tak komfort i výkon.
2007 - Keith se drží své profesorské metody, vyvíjí sedla InForm a posouvá laťku komfortu o stupeň výše. Výzkum stojící za sedly InForm byl prováděn ve spolupráci s univerzitou ve Wisconsinu.

Nabídka služeb

Rychlý kontakt

YOGI CYKLO prodejna a servis
Nádražní 37
Ostrava 702 00
Telefon: 603 420 665
Email: yogi@yogi.cz
Zobrazit více
YOGI HRY prodejna
Nádražní 37
Ostrava 702 00
Telefon: 733 315 785
Email: hry@yogi.cz
Zobrazit více

Zapomenuté heslo
Zboží k porovnání:0ks
Nahrávám